BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

fredzio meiluziai ir meiluzes…

Fredžio Merkurio meilužės ir meilužiai


Fredis Merkuris buvo gyva roko muzikos legenda. Tačiau  jis garsėjo ne tik nepaprastu vokalu, artistiškumu ir išradingumu scenoje, bet ir savo meilės nuotykiais - su vyrais ir moterimis. Tačiau jo gyvenime svarbiausi buvo tik keturi žmonės: Rozmari Pirson, Merė Ostin, Barbara Valentin ir Džimas Hatonas.

Asmeninis Fredžio Merkurio gyvenimas buvo toks pat dramatiškas, kaip ir jo pasirodymai scenoje. Nei šlovė, nei turtai nepadėjo muzikantui tvarkyti širdies reikalų. „Meilę sunkiausia surasti, ir ji vienintelė šiame versle gali nuvilti skaudžiausiai“, - sakydavo jis.
Po audringų, bet katastrofiškai nelaimingų romanų Merkuris galiausiai susitaikė su tuo, jog dauguma jo partnerių vyrų anksčiau ar vėliau jį išduoda. Todėl jis niekada neprarado susižavėjimo moterimis. Ir tos kelios moterys jo gyvenime buvo jam aklai atsidavusios.
Rouz Rouz. Pirmoji žinoma Fredžio Merkurio meilužė ligai sugebėjo likti nežinoma plačiajai visuomenei, kategoriškai atsisakė kalbėti apie romaną su roko legenda net su artimaisiais. Tačiau 2004 metais ji persigalvojo ir nusprendė papasakoti kaip ji ir Queen lyderis įsimylėjo dar būdami studentai ir kaip nelengva jai buvo susitaikyti su Merkurio homoseksualumu.
Rozmari Pirson turėjo romaną su Faruhu Bulsara -  jaunu, egzotišku meno studentu, vėliau visam pasauliui tapusiu žinomu  Fredžio Merkurio pavarde – 1969-1970 metais. Nors ši istorija nutiko prieš gerus 37 metus, moteriai, dabar vadinančia save Rouz Rouz, vis dar sunku ją pasakoti. 58 metų Šefildo universiteto meno teorijos dėstytoja prisipažįsta: ji mylėjo jį, bet taip ir nesugebėjo susitaikyti su jo susižavėjimu gėjų bendruomene. Štai ir visa nelaimingos meilės istorija.  Tik ištiktųjų ji nebuvo paprasta.
„Jis buvo nuostabus klounas, mokėjo prajuokinti ir buvo labai rūpestingas“,- pasakoja Rouz Rouz ir prisimena, jog Merkuris buvo jai dėmesingas kaip tikras brolis. Jiedu besąlygiškai pasitikėjo vienas kitu, dalijos visomis paslaptimis. Fredis atrodė Rouz Rouz labai patrauklus. Be to, jaunuolius siejo aistra vakarėliams ir koncertams.
„Jam patiko būti „Dramos karaliene“ ir grupė „Queen“ išaugo iš jo asmenybės – sako ji. – Man Fredžio teatrališkumas, jo „gėjiškumas“ buvo tik priedas. Jis tiesiog buvo kitoks, ir mane tai traukė“.
Meilužiais Merkuris ir Rouz Rouz tapo 1969-aisiais. „Tai nutiko labai paprastai, - prisimena ji. – Mudu sėdėjome restorane, laikėmės už rankų, bučiavomės. Pati nežinau kaip atsidūrėme jo bute. Tai nebuvo romantiška, žemė neišslydo man iš po kojų. Tiesiog mudviem buvo labai šilta, jauku vienas kito glėbyje, jautėmės labai artimi. Jis buvo nepaprastai meilus: visuomet apkabindavo, bučiuodavo, glamonėdavo. Tai nebuvo bandymas suvilioti – tiesiog jis toks buvo“. Rouz Rouz pasakoja toliau „Fredis buvo labai aistringas meilužis, ištikimas, atsidavęs,  nors mudu ir negyvenome kartu. Tačiau nebuvo taip, kad vos susipažinę mes atsidavėme beprotiškam, aistringam seksui. Mudu siejo tik labai didelis artumas. Negaliu teigti, kad buvau jį aistringai įsimylėjusi. Mes vienas kitam net netikome…“
Po metų susitikinėjimų Merkuris pradėjo pažindinti savo merginą su draugais gėjais, vestis ją į jų visame Londone garsėjusius vakarėlius. Juose Rouz Rouz  būdavo vienintelė moteris.
Tais laikais Rouz Rouz buvo tikra gražuolė. Tačiau Merkuris, atrodo vesdavosi ją į pobūvius tik tam, kad lengviau būtų susipažinti su jam įdomiais žmonėmis – triukšmingais ir įtakingais Londono gėjais. „Aš laikiau Fredį savo vaikinu, tačiau niekas nekreipė į tai dėmesio, - pasakoja moteris. – Vakarėliuose jį nuolat iš manęs pagrobdavo, nes jis norėdavo būti pagrobtas. Buvo akivaizdu, kad anksčiau ar vėliau aš jį prarasiu…“ Merkuris nuolat kalbėdavo Rouz Rouz apie savo potraukį vyrams, ir ją tai siutindavo.  „Tad galiausiai vieną šeštadienį nuėjau pas Fredį ir pasakiau, kad viskas baigta. Jis raudojo kaip vaikas. O aš išėjau ir niekada daugiau jo nebemačiau“.
Pasiryžusi pamiršti Merkurį, Rouz Rouz visiškai pakeitė savo gyvenimą: tapo kairiąją aktyviste, ištekėjo, susilaukė trijų dukterų, pasikeitė vardą, ištekėjo dar kartą, pagimdė sūnų, bandė padaryti menininkės karjerą. Pastaruosius 10 metų ji gyvena su draugu.
Ironiška, bet greičiausiai papasakoti savo ir Fredžio Merkurio istoriją paskatino tai, ką moteris galėjo palaikyti karma: prieš kelerius metus ji sužinojo, kad jos antrasis vyras buvo gėjus.
Tačiau Merkurio gyvenime po Rouz Rouz buvo dar viena moteris, kurią jis iki mirties vadino savo gyvenimo meilę.


Merė. Roko žvaigždės meilužė Merė Ostin buvo šešerius metus – iki Merkuris nusprendė teikti pirmenybę vyrams. Su šia moterimi „Queen“ vokalistą siejo ypatingas ir nepaprastai stiprus ryšys. Fredis Merkuris septynerius metus žinojo esąs užsikrėtęs ŽIV, bet vienintelis žmogus, kuriam jis pasisakė pirmiausia, buvo Merė.
Akiplėšišku įvaizdžiu garsėjusio roko dievo priešingybei – mažutei, smulkutei žaliaakei ir labai droviai blondinei Merei Ostin buvo devyniolika kai ji pirmą kartą sutiko Merkurį.  Tada ji dirbo atstove ryšiams su klientais vienoje madingoje Londono parduotuvėje, kurioje reguliariai lankėsi tokios garsenybė kaip Polas Makartnis ir Mikas Džageris.
Laukinės išvaizdos muzikantas Merę baugino, bet kartu ir kerėjo. “Jis nebuvo panašus į jokį kitą mano iki tol pažinotą vyrą, - prisimena ji. – Jis labai pasitikėjo savimi, o man visada to trūko. Mudu iškarto tikome vienas kitam. Taip viskas ir prasidėjo“. Tačiau, kai Merkuris pakvietė Merę į pasimatymą per savo 24-ąjį gimtadienį, ji pabūgo ir pamelavo, kad yra užsiėmusi. „Bet Fredis neatstojo, ir mes nuėjome į pasimatymą kitą dieną,- pasakoja moteris. Fredis, tais laikais, neturėjo daug pinigų, tad darėme tai ką ir visi kiti jauni žmonės. Nebuvo jokių prabangių pietų – jie atsirado vėliau, kai Fredis išgarsėjo“. „Man prireikė maždaug trejų metų, kad jį įsimylėčiau. Tačiau po to aš niekam nieko panašaus nejaučiau“,- priduria Merė. Išpradžių pora apsigyveno skurdžiame nuomojamame kambarėlyje, dar po dviejų metų persikraustė į erdvesnį butą. Tada „Queen“ jau buvo pasirašiusi pirmąją sutartį albumui. Bet nors Fredžio Merkurio žvaigždė kilo fantastiškai greit ir jį supo vis daugiau draugų bei gerbėjų, jis nė neketino paleisti Merė. Bet būtent persikėlusi į didesnį butą Merė pajuto, kad jų su Merkuriu šešerių metų santykiai nebe tokie.
Tačiau iš tikrųjų  viskas pasikeitė, kai Merkuris vieną dieną pasivedė Merę į šalį, norėdamas pasakyti kažką svarbaus – kažką, kas pakeis jų santykius visam laikui. „Buvau kiek naivoka, tad man prireikė laiko tiesiai suvokti, - prisipažįsta moteris.- Bet jam akivaizdžiai palengvėjo, kai pagaliau pasisakė esąs biseksualus“. Merė po to nusprendė išsikraustyti iš jų buto, bet Merkuris neleido jai niekur toli pasitraukti. „Queen“ įrašų kompanija nupirko Merei butą netoliese, kad buvę meilužiai galėtų pro langą matyti vienas kito butą. „Tada ir supratau, kad jau niekur nebepabėgsiu“, - šypsosi Merė.
Net kai ji ir Merkuris jau nebebuvo pora, jų artumas kėlė problemų kitiems žmonėms. Nė vienas iš Merės vaikinų, su kuriais ji susipažino po išsiskyrimo su Merkuriu1980- aisiais, įskaitant ir jos abiejų berniukų tėvą gerai žinomą britų dailininką, neužsibūdavo su ja. Jie greitai suprasdavo, kad šios moters širdyje visuomet turės konkurentą ir gyvens šešėlyje žmogaus, kuris dar gyvas būdamas pateko į muzikos istoriją.
Kai Merkuris merdėjo, Merė plėšėsi tarp paskutinės AIDS stadijos skausmus kentusio ir beveik apakusio buvusio meilužio, dar metų neturinčio jo krikštasūnio priežiūros ir laukėsi antrojo vaiko. „Tomis dienomis aš iš tiesų labai jį mylėjau,- pasakoja ji apie paskutines „Queen“ vokalisto gyvenimo savaites. – Kasdien valandų valandas sėdėdavau prie jo patalo, nesvarbu, ar jis miegodavo, ar ne. Pastebėjęs mane, jis visada nusišypsodavo: „A, tai tu, mano ištikimoji senute!“ Netekau žmogaus, kurį laikiau savo amžiną meilę,- prisipažįsta. – Kai jis mirė, pasijutau netekusi sutuoktinio. Mes gyvenome tarsi laikydamiesi santuokos įžadų: kartu skurde ir turte, ligoje ir sveikatoje… Mudu su Fredžiu galėjo išskirti tik mirtis. Bet net kai jis mirė, išsiskirti buvo sunku“.
Tik 1998-aisiais buvusi Fredžio Merkurio meilužė ištekėjo už pasiturinčio verslininko ir dabar drąsiai gali teigti, kad yra laiminga.
Prieš pat mirtį Merkurį buvo apsėdusi mintis užtikrinti Merės ir dviejų jos sunų saugią ateitį, kad jie – ir ypač jo krikštasūnis Ričardas, dabar einantis šešioliktuosius metus,- turėtų viską. Tad jis paliko jiems brangiausią savo turtą – savo svajonių namą ir visas šiame didingame karaliaus Jurgio laikų statinyje sukauptas meno vertybes bei meilužio Džimo Batono išpuoselėtą japonišką sodą. Ir didžiausią dalį savo milijonų bei milžiniškas pajamas iki gyvos galvos už jo įrašų pardavimus ar publikacijas.


Barbara Valentin. F. Merkurio gyvenime buvo dar viena moteris, kurią jis gerbė ir mylėjo. Tai vokiečių aktorė Barbara Valentin. Jiedu susipažino Miunchene, viename gėjų bare. Barbara buvo tikra Merės priešingybė – temperamentinga, ekstravagantiška, trokštanti įspūdžių. Ši penkiasdešimtmetė moteris buvo labai gundanti ir tai labai patiko Merkuriui. Barbara nesirengė pririšti dainininko prie savęs, toleravo jo seksualinius ryšius su vyrais. Jie taip pat liko tikrais ir nuoširdžiais draugais iki pat Fredžio mirties. Barbara išsaugojo šilčiausius prisiminimus apie savo meilužį: „Fredis buvo labai romantiškas, nors dažnai norėdavo pasirodyti esąs šaunus, „kietas“ gėjus. Iš tiesų jis buvo geras žmogus, daug kam padėjo ir mokėjo skirti blogį nuo gėrio“.


Džimas Hatonas. Su paskutiniuoju savo gyvenimo draugu Džimu Hatonu Merkuris susipažino gėjų  bare, kur paprastai ieškodavo naujų įspūdžių ir nuotykių. Džimas buvo kirpėjas. Jis nepaprastai didžiavosi pažintimi ir artimais santykiais su roko žvaigžde, tačiau bijojo viešai klabėti apie savo polinkius. Todėl Fredžio bute Londone apsigyveno kaip sodininkas – kad situacija atrodytu padori.
Merkuris nebuvo ištikimas savo draugui. Džimas nuolat kęsdavo įžeidinėjimus ir pažeminimus. „Smirdintis šliužas“ - su panieka vadindavo Džimą dainininkas.  Nepaisant  to jų ryšys nenutrūko. Hatonas jau neįsivaizdavo savo gyvenimo be Fredžio, todėl buvo pasiryžęs viskam, net gi taikstytis su partnerio išdavystėmis. Fredžio draugystė su Džimu tesėsi septynerius metus, iki pat Fredžio Merkurio mirties. Fredis Džimui Testamentu paliko savo butą.


Be šių Fredžiui Merkuriui artimų draugų-meilužių, jis turėjo ir begales trumpalaikių santykių. Miunchene Fredis įsimylėjo Vinį – simpatišką vokietį, restorano šeimininką.  Jųdviejų meilė buvo gana audringa, bet trumpa. Matyt, lėmė Fredžio nemokėjimas rinktis: jį kaip medaus saldybė viliojo sunkvežimių vairuotojus primenantys plačiapečiai vyrukai.  


Merkurio lytinis gyvenimas buvo audringas, kupinas nuotykių, kartais kasnakt su vis kitu meilužiu ar meiluže. Kodėl gi ne, jei norinčių patekti pas jį į lovą buvo daugiau nei reikia.


 

Rodyk draugams

Komentarai (4)

 1. kenyo:

  Šeip labai tingiu skaityt, nes jaučiu, kad nieko naujo (man naujo..) jame nerasiu, bet jaučiu, kad jis įdomus ;}}

 2. Gintautas:

  Beje, as esu gejus. Kaip ir jis haha!

 3. belzebubas:

  Gintautai, Fredis buvo gejus, o tu esi pyderas haha !

 4. margarita:

  Geras. Kokie buvo TALENTO pomėgiai, tai ŠVIESIOS ATMINTIES GENIJAUS gyvenimas. Nesvarbu gėjus ne gėjus ar dar kažkas, TALENTAS žavi. Džiaukimės, kad buvo FREDIS MERKURIS, JIS ne buvo, Jis YRA. Kas nesupranta geros muzikos, tiems nepriimtinas MERKURIS. Gaila, kad Lietuvoje mažai kas suvokia STIPRIĄ DAINŲ EMOCIJĄ.

Rašyti komentarą